Bydlení Veltrusy a okolí

O lokalitě Veltrusy

Veltrusy jsou díky baroknímu zámku v literatuře označované jako PERLA dolního Povltaví.

Veltrusy jsou rozvíjejícím se městečkem Středočeského kraje, které leží 25 km od Prahy. Žije zde zhruba 2000 obyvatel. Dominantou Veltrus je zmiňovaný barokní zámek s rozlehlým romantickým parkem. Rozlohou 300 ha je u nás největším parkem.

Zámek Veltrusy

Park je také domovem volně žijící zvěře. Najdete zde také oboru s daňky. Díky zámku a parku tvoří Veltrusy rekreační a zklidňující prostředí. Veltrusy byly ušetřeny panelovým výstavbám a průmyslu, které by narušovalo životní prostředí.

Kromě obchodů s potravinami a několika restaurací je zde pošta, lékařské ordinace pro děti a dospělé, lékárna, cukrárna, kavárna, autoservis, benzinová pumpa, prodejna sanitárního zboží a čerpadel, prodejna průmyslového zboží, květinářství, kadeřnictví, zahradnictví, dvě sportovní hřiště a sokolovna, městská knihovna, rodinné centrum Havránek a v neposlední řadě mateřská a základní škola.

Do Veltrus pravidelně jezdí přímá autobusová linka z Prahy, Mělníka, Neratovic a dalších okolních měst. Vlakové spojení je možné do stanice Kralupy nad Vltavou, nebo Nelahozeves (trať Praha - Děčín).

Fotogalerie

Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy Ilustrace Veltrusy